Franchise Sistemi Nedir?

Kaya Çiftliği 1980 yılından itibaren sektörde yer alan, süt ürünlerini fabrika satış mağazalarında satışa sunan, piyasa tarafından takdir edilmiş ve alanında ülkenin lider firmalarındandır.

Sizler de firmamızın ortak paydaşlarından olmak istiyorsanız şimdiden Kaya Çiftliği ailesine hoş geldiniz. Geniş ürün yelpazesi ve farklı mağaza konseptlerimizle Türkiye’nin her bölgesine hitap eden ürünlerimizi müşterilerimize ulaştırıyor, ülkemizin kahvaltı kültürüne katkı sağlıyoruz. Daima sağlığı ve hijyeni ön planda tutuyor, güler yüzlü personellerimizle müşterilerimize hijyenik ortamlarda hizmet veriyoruz.

Kaya Çiftliği Peynirin Kalbi olarak 116 fabrika satış noktamız bulunmaktadır. Mağazalara lojistik destek İstanbul Sultanbeyli Merkez depomuzdan verilmektedir. Sevkiyatlar tek merkezden yapılıp koordinasyonu sağlanmaktadır.
Geniş araç filomuzla süt ürünleri gibi hassas olan bu zinciri eksiksiz yerine getirmek en büyük taahhütümüzdür. Müşterilerimizin gösterdiği ilgi, alaka ve beğeni ise en büyük teminatımızdır.

Kalite, güven ve fiyat politikalarımızla müşterilerimiz tarafından beğenilmekle yetinmeyip, devamlı AR-GE çalışmalarımızla bu faktörleri daima geliştirmek genel ilkemizdir.

Franchise’larımız da bu ilkeleri benimseyip bu ailenin birer fertleri olmaktadır.

Franchise açılacak lokasyonda aradığımız özellikler

Açılacak mağazanın merkezi konumda ve genellikle ana arterler üzerinde olması

Mağazanın teşhir için yeterlilik alanının 80 m² ile 100 m² arası, depo alanı için ise 20 m² olması

Tercihen yürüyüş yolu veya cadde üzerinde olması

En yakın mağazanın daha önceki Kaya Çiftliği mağazalarındaki mesafeler ortalaması göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi

Mağaza cephesinin en az 8 metre uzunluğunda olması ve önünün yüksek giriş olmaması

En yakın mağazanın daha önceki Kaya Çiftliği Mağazalarındaki mesafeler ortalaması göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi

Franchise Süreçleri

Franchise almak isteyen yatırımcı ilk önce internet sitemizdeki ya da genel merkezimizdeki franchise ön bilgi formunu doldurmalıdır. Kaya Çiftliği yönetimi tarafından formlar incelenir ve daha sonra uygun görülen adaylar genel merkeze davet edilir. Yönetimle yapılan görüşme sonrasında yatırımcımızla mutabakat sağlanırsa kiralık veya satılık mağaza arayışına başlanır. Kaya Çiftliği idarecileri tarafından uygun görülen mağazada mimari proje çizildikten sonra tadilat işlemlerine başlanır. Mağaza tadilat süresince bütün işlemler Kaya Çiftliği ekipleri tarafından takip edilir ve mağaza açılışa hazır duruma getirilir.

Franchise Aşamaları

Mimari ve teknik proje çizilmesi

Tabela görsel giydirme

Tadilat işlemleri

Personel eğitimleri

Ahşap giydirme, elektrik işleri, aydınlatmalar, mağaza içi görseller

Bilgi işlem süreçleri

Soğutucu dolap, soğuk hava deposu, yazarkasa, terazi, salam dilimleme makinesi, vakum makinesi

Açılış organizasyonları (müzik, süsleme, tat panel, hazırlığı vb.)

Başvuru Formu